N ტიპი წარმოადგენს დაბალი და საშუალო სიმძლავრის კონექტორების სახეობას ხრახნიანი შეერთებით. N კონექტორები ხელმისაწვდომია 50 და 75 ომჰის წინაღობით. ხრახნიანი შეერთების მექანიზმი უზრუნველყოფს მყარ და საიმედო კავშირს. კონექტორების სტილები ხელმისაწვდომია მოქნილი, კონფორმირებადი, ნახევრად ხისტი და გოფრირებული კაბელებისთვის. ამ სერიისთვის გამოიყენება როგორც დაჭიმვის, ასევე დამჭერი კაბელის შეწყვეტის პროცესები.
კონექტორის დამახასიათებელი ნიშნებია მაღალი საიმედოობა, ვიბრაციისადმი შესანიშნავი მდგრადობა, შესანიშნავი მექანიკური და ელექტრული მახასიათებლები და ა.შ. ისინი გამოიყენება RF კოაქსიალურ კაბელთან ერთად რადიოინსტრუმენტებში, საკომუნიკაციო მოწყობილობებში, მიკროტალღურ ტესტირებასა და მიწისზედა გაშვების სისტემებში ვიბრაციისა და უამინდობის პირობებში. ნახევრად ხისტი ან ნახევრად მოქნილი კაბელის გამოყენებით, ამ ტიპის კაბელი უფრო მცირე VSWR-ს მიაღწევს და სიხშირე შეიძლება 11 გჰც-მდე გაიზარდოს.
| პროდუქტი | აღწერა | ნაწილის ნომერი |
| 7/16 DIN ტიპი | DIN დედალი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINF.12-RFC |
| DIN დედალი კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINF.12S-RFC | |
| DIN დედალი კონექტორი 1-1/4" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINF.114-RFC | |
| DIN დედალი კონექტორი 1-5/8" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINF.158-RFC | |
| DIN დედალი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINFA.12-RFC | |
| DIN დედალი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| DIN მამრობითი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINM.12-RFC | |
| DIN მამრობითი კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINM.12S-RFC | |
| DIN დედალი კონექტორი 7/8" კოაქსიალური RF კაბელისთვის | TEL-DINF.78-RFC | |
| DIN მამრობითი კონექტორი 7/8" კოაქსიალური RF კაბელისთვის | TEL-DINM.78-RFC | |
| DIN მამრობითი კონექტორი 1-1/4" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-DINM.114-RFC | |
| N ტიპი | N დედალი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NF.12-RFC |
| N დედალი კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NF.12S-RFC | |
| N-მდედრობითი კუთხის კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NFA.12-RFC | |
| N-მდედრობითი კუთხის კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NFA.12S-RFC | |
| N-მამრობითი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NM.12-RFC | |
| N-მამრობითი კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NM.12S-RFC | |
| N-მამრობითი კუთხის კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NMA.12-RFC | |
| N-მამრობითი კუთხის კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 ტიპი | 4.3-10 დედალი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310F.12-RFC |
| 4.3-10 დედალი კონექტორი 7/8" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310F.78-RFC | |
| 4.3-10 დედალი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 4.3-10 დედალი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 4.3-10 მამრობითი კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310M.12-RFC | |
| 4.3-10 მამრობითი კონექტორი 7/8" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310M.78-RFC | |
| 4.3-10 მამრობითი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 4.3-10 მამრობითი მარჯვენა კუთხის კონექტორი 1/2" სუპერ მოქნილი RF კაბელისთვის | TEL-4310MA.12S-RFC |

მოდელი:TEL-NM.12-RFC
აღწერა
N-მამრობითი კონექტორი 1/2″ მოქნილი კოაქსიალური კაბელისთვის
| მასალა და მოოქროვილი | |
| ცენტრის საკონტაქტო პირი | სპილენძის / ვერცხლის მოოქროვილი |
| იზოლატორი | PTFE |
| კორპუსი და გარე გამტარი | თითბერი / შენადნობი, მოოქროვილი სამშენადებით |
| შუასადები | სილიკონის რეზინი |
| ელექტრო მახასიათებლები | |
| მახასიათებლები წინაღობა | 50 ომ |
| სიხშირის დიაპაზონი | DC~3 GHz |
| იზოლაციის წინააღმდეგობა | ≥5000 MΩ |
| დიელექტრიკული სიმტკიცე | ≥2500 ვ rms |
| ცენტრის კონტაქტის წინააღმდეგობა | ≤1.0 მმ |
| გარე კონტაქტის წინააღმდეგობა | ≤1.0 მმ |
| ჩასმის დაკარგვა | ≤0.05dB@3GHz |
| VSWR | ≤1.12@3.0GHz |
| ტემპერატურის დიაპაზონი | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 დბც (2×20W) |
| წყალგაუმტარი | IP67 |
N ან 7/16 ან 4310 1/2″ სუპერ მოქნილი კაბელის ინსტალაციის ინსტრუქცია
კონექტორის სტრუქტურა: (სურ. 1)
ა. წინა თხილი
B. უკანა თხილი
C. შუასადები

გაშიშვლების ზომები ნაჩვენებია დიაგრამაზე (სურათი 2), გაშიშვლებისას ყურადღება უნდა მიექცეს:
1. შიდა გამტარის ბოლო ზედაპირი უნდა იყოს დახრილი.
2. მოაშორეთ მინარევები, როგორიცაა სპილენძის ქერქი და ბურუსები კაბელის ბოლო ზედაპირზე.

დალუქვის ნაწილის აწყობა: დაამაგრეთ დალუქვის ნაწილი კაბელის გარე გამტარის გასწვრივ, როგორც ეს ნაჩვენებია დიაგრამაზე (სურ. 3).

უკანა თხილის აწყობა (სურ. 3).

წინა და უკანა თხილი შეაერთეთ ხრახნებით, როგორც ეს ნაჩვენებია დიაგრამაზე (სურ. 5).
1. ხრახნების დამაგრებამდე, ო-რგოლზე წაუსვით საპოხი ცხიმის ფენა.
2. უკანა ხრახნი და კაბელი უძრავად დატოვეთ, ძირითადი კორპუსი უკანა კორპუსზე მიამაგრეთ. ძირითადი კორპუსის კორპუსი მაიმუნის გასაღებით მიამაგრეთ. აწყობა დასრულებულია.
